Noć na požarištu protekla mirnije, dim se još diže
Noć na požarištu na deponiji Uborak kod Mostara protekla je Mirno. Nije bilo potrebe za dodatnim angažiranjem dodatnih vatrogasnih postrojbi, a dežurni vatrogasni timovi i dalje su na požarištu, potvrđeno je za Bljesak.info iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar.
Na ostalim lokacijama, mostarski vatrogasci imali su 8 kraćih intervencija.
Sa požarišta na deponiji Uborak i dalje se diže dim, a indeks kvalitete zraka prema mjerenjima Federalnog hidrometeorološkog zavoda jutros u 7 sati je umjereno zagađen.
Podsjetimo, nakon požara u deponiji Uborak Grad Mostar proglasio je izvanredno stanje. Gradonačelnik sumnja kako je požar podmetnut.
Vatra je lokalizirana i ugašena ali ostao je ogroman problem odvoženja otpada. Nekolicina građana Vrapčića blokirala je privremenu lokaciju za pretovar otpada u Vrapčićima. Gradu Mostaru pomoć su ponudile općine i gradovi iz cijele Bosne i Hercegovine.




-webp.webp)








-webp.webp)






-webp.webp)




-webp.webp)
