VIDEO | Cjelonoćna borba: Vatrogasci poslali sva raspoloživa vozila na Uborak
"Nije bilo nikakve šanse da se požar tijekom noći ugasi, to je katastrofa gore. Sva vozila koja imamo, pored onih koji su već na terenu, uputili smo na teren", rekli su za Bljesak.info iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar.
Mostar je u utorak ujutro prekriven gustim dimom koji se širi s područja deponije Uborak, a kako doznajemo, vatrogasna intervencija trajala je tijekom cijele noći, a ekipe se još nisu vratile s terena.
"Na terenu je sinoć bilo pet vozila koja su otišla u sinoć u 19:25, i još se nisu vratili", rekli su za Bljesak.info iz PVP-a Mostar.
Iz Profesionalne vatrogasne postrojbe naveli su i kako zasad nije poznato hoće li danas ponovno biti angažirani air-tractori.
"Air tractori su jučer djelovali, a što će danas biti, još ne znamo", rekli su iz PVP-a.
Podsjetimo, požar je u ponedjeljak ujutro izbio na deponiji Uborak, a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključili vojska i air-tractori. Vatra se s deponije proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom trenutku svi su evakuirani iz kruga deponije zbog opasnosti.
Grad Mostar proglasio je izvanredno stanje i izdao upozorenje građanima zbog onečišćenog zraka, posebno stanovnicima naselja koja se nalaze uz deponiju.
Iz Grada su ranije naveli kako se zbog gorenja specifičnih materijala u dubljim slojevima deponije na širem području grada, posebno u sjevernim naseljima, šire gust dim i neugodan miris paleži, što izravno utječe na kvalitetu zraka.
Zapovjednik Županijskog stožera civilne zaštite Adil Šuta nakon zajedničke sjednice Stožera civilne zaštite HNŽ-a i Grada Mostara rekao je kako će se posljedice ove katastrofe tek sagledati nakon službenih izvješća.
"Od svih nas očekuje se odgovornost da učinkovito djelujemo i donosimo odluke koje će biti u korist smirivanja i rješavanja ove situacije", poručio je Šuta.










-webp.webp)
