Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Val dojava se nastavlja

Nove dojave o bombama u Zagrebu, škole ponovno evakuirane

Zbog novih dojava o bombama u Zagrebu evakuirane su škole, a policija provodi provjere na više lokacija.
27.04.2026. u 10:06
text

U Zagrebu su u tijeku evakuacije učenika zbog novih dojava o bombama, a policija provodi postupanja na više lokacija.

Prema dostupnim informacijama, evakuirana je Gimnazija Lucijana Vranjanina na zapadu grada, a dojave su zaprimile i druge gimnazije, uključujući škole u Križanićevoj ulici i MIOC.

Iz Policijske uprave zagrebačke potvrđeno je kako su upoznati s dojavama te kako je postupanje u tijeku. Dojave su zaprimile i pojedine škole u Splitu, a poruke su stigle i na adrese medijskih redakcija.

Podsjećamo, Hrvatsku je proteklog tjedna zahvatio niz lažnih dojava o bombama zbog kojih je u brojnim školama diljem zemlje bila obustavljena nastava.

Osim škola, prijetnje su zaprimili i vrtići te pojedini trgovački centri. Dojave su pet dana zaredom stizale na adrese odgojno-obrazovnih ustanova, jedinica lokalne samouprave, Vlade, Sabora, policije i pojedinih medija, a zabilježeno ih je više od 500. Policija je nakon pregleda utvrdila kako su sve prošlotjedne dojave bile lažne.

U Bosni i Hercegovini posebno su bile pogođene škole, a na području Hercegovačko-neretvanske županije dojave su pristizale u Mostaru, Konjicu, Čapljini, Jablanici, Stocu i Neumu, zbog čega je nastava bila prekinuta, a učenici i djelatnici evakuirani. Policija je potvrdila kako su u većini pregledanih objekata dojave bile lažne, dok su provjere u pojedinim školama nastavljene i idućeg dana.

POVEZANO