Objavljen razgovor Dodika i Izetbegovića: ''Ti si štetočina''
Nakon višednevne polemike na društvenim mrežama, objavljena je snimka telefonskog razgovora predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića.
Razgovor, koji je trajao oko sedam minuta, počeo je u prijateljskom tonu, no ubrzo je prerastao u žustru raspravu nakon što je Dodik upitao Izetbegovića je li doista rekao da ga ''silom treba skloniti''.
Izetbegović je odgovorio kako je pritom mislio na pravosudne institucije.
''Rekao si silom, a pravosuđe nije sila nego legalan postupak'', uzvratio je Dodik.
Na to je Izetbegović odgovorio kako je mislio na ''legalan postupak, Mile'', dodajući da Dodika ''netko mora zaustaviti zbog štete koju već 20 godina nanosi ovoj zemlji''.
Izetbegović Dodiku: "Ti si štetočina"
''Istjerao si nam mlade iz zemlje, kupuješ papke po Americi, ulizuješ se Izraelu. Najgoru vrstu ljudi si izabrao da rade protiv ove zemlje i, nažalost, u tome si uspio'', rekao je Izetbegović.
Kada ga je Dodik upitao na koju zemlju misli, Izetbegović je odgovorio: ''Ovu zemlju, moju i tvoju Bosnu i Hercegovinu.''
Tijekom razgovora Dodik je u više navrata inzistirao na pitanju zbog čega mu Izetbegović prijeti silom, dok je lider SDA ponavljao da govori o zakonitim postupcima i optuživao Dodika da nanosi štetu vlastitom narodu.
''Ti si štetočina, hajdučku politiku vodiš'', rekao je Izetbegović.
Organiziraju li se mudžahedini?
Dvojica političara dotaknula su se i položaja povratnika u Republici Srpskoj.
''Napravili ste aparthejd, potpunu dominaciju kršćana nad muslimanima'', rekao je Izetbegović.
Dodik je odgovorio kako Bošnjaci Srbima ''nikada nisu ponudili nijedan održiv prijedlog''.
U jednom dijelu razgovora Dodik je upitao Izetbegovića organizira li mudžahedine protiv njega.
''Ja dobivam informacije o njima, a ti meni govoriš da ćeš me silom skloniti. Je li ti to organiziraš'', pitao je Dodik.
''Otkud ti te budalaštine'', odgovorio je Izetbegović.
Razgovor nije prošao bez međusobnih prozivki, pa su se dvojica političara dotaknula i Dodikove tjelesne težine, kada mu je Izetbegović poručio da ''skine koju kilu''.
Na kraju razgovora su se pozdravili, a Dodik je Izetbegoviću rekao: ''Ajde zdravo, pozdravi Sebiju''.
Dodik: Njihov cilj je Republika Srpska
Nakon objave snimke Dodik se oglasio na društvenoj mreži X, navodeći kako je Izetbegović prije godinu dana javno rekao da Srbi nemaju ''većeg i snažnijeg političara'' od njega, dok danas, kako tvrdi, govori da ga treba ukloniti silom.
Прије само годину дана Бакир Изетбеговић је јавно рекао да Срби немају већег и снажнијег политичара од мене. Данас исти тај Бакир говори да ме треба уклонити силом. То је доказ њихове немоћи и наше побједе. Када не можете да побиједите вољу народа, онда призивате силу.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 25, 2026
Али њихов… pic.twitter.com/iJdxm2zFw1
''To je dokaz njihove nemoći i naše pobjede. Kada ne možete pobijediti volju naroda, onda prizivate silu. Ali njihov cilj nisam ja. Ja sam samo prepreka. Njihov cilj je Republika Srpska: njezine institucije, njezina imovina, njezina sloboda i njezino pravo da sama odlučuje o sebi'', naveo je Dodik.
Dodao je kako će nastaviti politički pobjeđivati svoje protivnike.
''Zato im poručujem: pobjeđivao sam vas do sada, pobjeđivat ću vas i ubuduće - i Bakira, i Blanušu, i Sarajvukovića i sve potpisnike sarajevskih sporazuma i koalicije protiv Republike Srpske'', napisao je Dodik.
Snimka razgovora objavljena je nakon polemike izazvane Izetbegovićevom izjavom o potrebi sklanjanja Dodika, koju je lider SDA u razgovoru tumačio kao poziv na zakonite i institucionalne postupke.








-webp.webp)








-webp.webp)

-webp.webp)




-webp.webp)
