Izetbegović bi smaknuo Dodika, Dodik ga odmah zvao
''Predsjednik Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović se sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti'', rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
''Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 sati. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora'', rekao je Dodik u objavi na društvenoj mreži X.
Причао сам са Бакиром.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Наставак слиједи.
Čelnik SDA je, gostujući na Federalnoj televiziji, rekao kako se "Milorad Dodik nekom silom mora riješiti".
''Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Morat će se na kraju krajeva ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone'', rekao je Izetbegović.
Šefica Kluba zastupnika SNSD-a u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić izjavila je kako prijetnje i njegov poziv na primjenu sile prema Dodiku ''predstavljaju potez očajnika jer ga ne može pobijediti u političkoj areni''.
''Milorad Dodik smeta jer je branitelj kršćanskih vrijednosti i suvereniteta od naleta islamske dominacije i radikalizacije'', rekla je Vulić za Srnu.
Navela je kako Izetbegović odavno nema snagu i da je otvorio previše frontova, te napomenula da se ne treba zaboraviti da svi živimo u novom multipolarnom svijetu.
''BiH može biti daytonska, a ne Bakirova islamska republika. Milorad Dodik je naša snaga, sila i energija. Sve što Bakir nema i nije'', poručila je Vulić.



















-webp.webp)










