Šest vatrogasnih vozila s 11 vatrogasaca dežura na Uborku
Na terenu trenutačno dežura 11 vatrogasaca sa šest vozila nakon požara koji je u ponedjeljak oko 9 sati izbio na deponiji Uborak.
Požar je lokaliziran i trenutačno nema prijetnje od njegova širenja izvan prostora deponije, potvrđeno je na temelju informacija dobivenih telefonskim putem iz Operativnog centra civilne zaštite Mostar i Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar.
Požarište se zasipa šljunkom
Na požarištu se radi na zasipanju deponije šljunkom, što je ranije ocijenjeno kao jedina učinkovita mogućnost gašenja požara na deponijskim poljima.
Mostarski gradonačelnik Mario Kordić ranije je izjavio kako je, nakon razgovora s vatrogascima, utvrđeno da je jedina mogućnost gašenja požara zasipanje deponijskih polja te da je angažirana tvrtka koja bi trebala krenuti s tim procesom.
Nema prijetnje širenja požara
Kordić je nakon sjednice Stožera civilne zaštite Grada Mostara poručio i kako nema opasnosti od eksplozije metana, navodeći da požarom nije zahvaćeno staro deponijsko polje, nego tzv. ''sedlo'', odnosno noviji dio deponije.
Uzroci požara još se utvrđuju, a iz Grada Mostara ranije je priopćeno kako su na terenu službenici MUP-a HNŽ-a.


-webp.webp)




-webp.webp)


-webp.webp)
-webp.webp)
-webp.webp)