Dalić pojasnio zašto je Gvardiola ostavio na klupi
Hrvatska reprezentacija protiv Gane igra utakmicu trećeg kola skupine L na Svjetskom prvenstvu. Dvoboj u Philadelphiji ključan je za Hrvatsku i o njegovu će ishodu ovisiti hoće li ona izboriti nokaut-fazu turnira.
Izbornik Zlatko Dalić napravio je tri promjene u odnosu na ogled s Panamom. Na klupi su završili Joško Gvardiol, Marco Pašalić i Petar Musa, a mijenjaju ih Petar Sučić, Nikola Vlašić i Ante Budimir.
Dalić je u izjavi za HRT prije utakmice objasnio zbog čega se odlučio na te promjene.
"Znamo koliko nam je ova utakmica bitna. Napravili smo tri promjene, Perišić umjesto Gvardiola jer je u ovom trenutku koncentriraniji, a Gana tamo ima Semenya koji je jako brz.
Imamo tri ofenzivna vezna prema naprijed, Baturinu, Sučića i Vlašića. Sva trojica mogu tražiti uzak prostor. Budimir je pun samopouzdanja. Kad se budemo branili, Sučić će pomagati u fazi obrane s Modrićem i Kovačićem. Znamo što je cilj - proći skupinu", rekao je Dalić.



-webp.webp)








-webp.webp)







-webp.webp)




