VIDEO I SPORT CENTAR PODCAST UZ KARLOVAČKO: Džemal Hadžiabdić: BiH je bolja od Katara, Hrvatska ima iskustvo i kvalitetu
Odigrane su do ovog trenutka 42 utakmice na Svjetskom prvenstvu. Vidjeli smo i neka iznenađenja, ugodna, neugodna. Imamo dvije reprezentacije koje su nakon dva kola uz maksimalnih šest bodova izborile plasman u 16-inu finala, to su SAD i Meksiko, na radost velikog broja navijača jedne i druge selekcije.
U odnosu na naše drugo izdanje, vidjeli smo poraze BiH od Švicarske, Hrvatske od Engleske. BiH je ostala još jedna utakmica prvog kruga, Hrvatska ima dvije. O onome što smo vidjeli u dosadašnjem dijelu turnira u našem trećem, posebnom izdanju Bljesak Podcasta Sport Centar, ovaj put uz podršku Karlovačkog – sponzora dobrih razgovora, naš gost je Džemal Hadžiabdić, nekadašnji legendarni igrač Veleža, Swanseaja, ali i ono što je važno u ovom trenutku nekadašnji izbornik Katara.
Radio je kao izbornik reprezentacije, ali u velikom broju klubova ne samo u Kataru već i Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Na početku se naš gost prisjetio kako je sve izgledalo nekada davno u Kataru, kada je on stigao tamo.
HADŽIABDIĆ: "Da mi je netko tada rekao da će Katar biti domaćin Svjetskog prvenstva, da će igrati među najboljim reprezentacijama, rekao bih mu da je lud. Međutim, oni imaju novac, mogu dovesti najbolje ljude, spremni poslušati za savjet. Tamo sada u ligi igra veliki broj stranaca, u reprezentaciji ima stranaca", kazao je popularni Čorba.
Reprezentacija BiH je poražena od Švicarske 1-4, sada slijedi susret baš protiv Katara. Kako je Džemal vidio duel protiv Švicarske?
HADŽIABDIĆ: "Igrali smo u formaciji 4-4-2, ne znam koliko je to bilo dobro. Ovo je bila najslabija utakmica ako gledamo ovaj ciklus kvalifikacija za SP. Nije bilo dobro, većim dijelom utakmice smo bili u podređenom položaju"
Kako protiv Katara?
HADŽIABDIĆ: "Mislim da smo bez obzira na partiju protiv Švicarske bolja selekcija od Katara. Trebalo bi krenuti otvoreno, izaći visoko, napraviti pritisak na zadnju liniju i što prije postići gol. Mislim da smo mi kvalitetniji i kao selekcija i pojedinačno imamo bolje igrače. Uz to mislim da ako se nametnemo, reprezentativci Katara prije svega psihološki neće moći odgovoriti".
Hrvatska je izgubila od Engleske, Džemal poznaje otočki nogomet, igrao je u Swanseaju, živio tamo...
HADŽIABDIĆ: Engleska je bila konkretnija u igri prema naprijed. Osjete se godine kod najboljih igrača Hrvatske, umor koji je tu prisutan, ali ja vjerujem da Hrvatska može proći dalje, u ovoj skupini, da Panama teško može stvoriti neke probleme.
Iskusni trener se u ovom razgovoru između ostalog dotakao i novih pravila.
HADŽIABDIĆ: Uveli su neka nova pravila s kojima se igrači po prvi put susreću. Mislim da bi bilo dobro da su s novim pravilima igrači imali prilike da se upoznaju tijekom sezone, da vide što znači pravilo oko izmjene, ozljede, predah koji utakmicu dijeli i koji traje tri minute. Ovako su neki bukvalno prvi put vidjeli o čemu se radi. I nije to ne nevažno, jer ipak je prvenstvo na kojem su mnoge stvari važne. Od klime, stadiona, do svega ostaloga."











