Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Najavio nastavak djelovanja

Vlado Đajić podnio ostavku, napustio SNSD

Vlado Đajić podnio je ostavku na članstvo i sve funkcije u SNSD-u nakon višegodišnjeg političkog angažmana.
27.04.2026. u 12:13
text

Vlado Đajić, dugogodišnji dužnosnik SNSD-a, podnio je ostavku na članstvo i sve stranačke funkcije, što je i potvrdio.

Kako je naveo, zahvalan je na dosadašnjoj suradnji u stranci.

"Zahvalan sam na dosadašnjoj suradnji koju smo imali u posljednjih sedam godina, na koju sam ponosan i koja je imala značajne rezultate u razvoju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, kao i u očuvanju i unapređenju institucija Republike Srpske", kazao je Đajić.

Istaknuo je kako će nastaviti političko djelovanje kao pojedinac, pišu Nezavisne novine

"Kao pojedinac i patriota, svim svojim kapacitetima ostajem na raspolaganju svima koji žele raditi u interesu Republike Srpske", rekao je Đajić.

Dodao je kako će sutra održati konferenciju za medije na kojoj će javnost upoznati sa svojim daljnjim političkim koracima.

Đajić je u više mandata bio zastupnik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske, a obnašao je i funkciju predsjednika Gradskog odbora SNSD-a u Banja Luci.

Bio je i direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske do studenoga prošle godine, kada je smijenjen nakon objave videosnimke na kojoj razgovara s jednim muškarcem o narkoticima.

Podsjetimo, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik tada je izjavio kako se Vlado Đajić "sam razriješio svih funkcija" nakon objave snimke.

POVEZANO