Požar iz Crne Gore prešao u Hrvatsku: Kanaderi brane Konavle
Požar koji je u ponedjeljak izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsku stranu granice te zahvatio područje brda Bjelotina iznad mjesta Bani u Konavlima. U gašenje su uključena i dva kanadera, potvrdio je županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović.
Prema njegovim riječima, riječ je o izrazito nepristupačnom terenu obraslom šumom, što dodatno otežava intervenciju vatrogasaca.
''S obzirom na to da nema vjetra, kanaderi bi trebali malo 'smekšati' požar, ali trebat će ga i pregaziti. Od jutros probijamo neke putove kako bismo izišli do vrha. Ako ga mi ugasimo, a ne ugasi se u Crnoj Gori, ostaje mogućnost da nam opet prebaci na neko drugo mjesto'', rekao je Simović.
Vatrogasci su tijekom noći imali još jednu zahtjevnu intervenciju na krajnjem jugu Hrvatske. Požar koji je u ponedjeljak navečer izbio na području Župe dubrovačke ugašen je brzom reakcijom čak 50 vatrogasaca.
''Bila je to izvanredna intervencija na jako grubom terenu. Okružili smo ga crijevima i ostavili jednu ekipu na dežurstvu. Nadam se da ćemo večeras politi još jednom i povući se'', kazao je Simović.
Vatrogasne službe i dalje prate stanje na požarištu uz granicu s Crnom Gorom, a daljnji razvoj situacije uvelike će ovisiti o tome hoće li požar biti stavljen pod kontrolu i s crnogorske strane.









-webp.webp)
-webp.webp)
-webp.webp)