Perišić uoči Gane: "Moramo biti na našem najboljem nivou"
Hrvatska nogometna reprezentacija igra posljednju utakmicu grupne faze na Svjetskom prvenstvu protiv Gane, a s HRT-ovim Lukom Petrincem uoči susreta razgovarao je Ivan Perišić.
"Pripremili smo se"
"Fokus je sad bio da se oporavimo što prije od ove druge utakmice. Nismo imali baš previše dana između druge i treće utakmice. Mislim da smo to napravili dobro, da smo se odmorili. Gledali smo njihov video, pripremili smo se i idemo u borbu, pa što bude", izjavio je Perišić.
Komentirao je i protivnika, Ganu, koja je u prvom kolu pobijedila Panamu s 1-0, a u drugom susretu s Engleskom odigrali su utakmicu bez pobjednika i pogodaka.
"Dobri su. Gledali smo i uživo ove dvije utakmice. Niski blok, dobro su odradili obrambeni blok. Duplirali su bokove, igrali su više na kontre i to im je donijelo ova četiri boda, tako da su sad mirniji. Možemo ih očekivati možda i u nekom ofenzivnijem svjetlu, tako da moramo biti spremni i na prvu i na drugu opciju", rekao je.
"Mislim da su više jaki kao ekipa, jer je njihov novi trener promijenio totalno stil igre i to su pokazali u ovim zadnjim utakmicama. Tako da moramo biti na našem najboljem nivou ako mislimo izvući pozitivan rezultat", dodao je komentirajući njihove ponajbolje pojedince.
"Bitno je da Hrvatska pobjeđuje"
Dojam je da su Vatreni protiv Paname u prvih 45 minuta bili u malom grču, što nije baš u stilu jedne Hrvatske.
"Nije bilo baš najbolje, ali bilo je problema i u posjedu i u defenzivnim situacijama. Po svakoj izgubljenoj lopti vraćali smo se što prije nazad. I to je isto u momentu kad te ne ide s loptom, moramo odraditi dobru defenzivu. To smo radili, trčali smo, borili smo se, i što je najvažnije, nismo primili gol. Na kraju smo ga zabili i uzeli ta tri boda, što nas dovodi u ovu situaciju. I idemo po ovo što nam fali", kazao je napadač Vatrenih.
Perišić se nakon teške ozljede vratio odličnoj formi u kojoj smo ga navikli gledati.
"Znao sam da ću se vratiti. Vjerovao sam u rad, uz pomoć obitelji, uz pomoć prijatelja i svih koji su bili uključeni u tu rehabilitaciju. Tako da hvala još jedanput svima. I radilo se stvarno puno, i evo, drago mi je što sam tu i što mogu pomoći", izjavio je.
Perišić ima 37 godina i čudesnu reprezentativnu karijeru, preko 150 nastupa, šest pogodaka na svjetskom prvenstvu te mu nedostaje jedan pogodak da bude najbolji strijelac Hrvatske u povijesti.
"Uvijek sam naglašavao, ne obazirem se puno ni na golove ni na asistencije, nego je bitno da Hrvatska pobjeđuje. I nadam se da će tako biti danas", zaključio je.


-webp.webp)








-webp.webp)








-webp.webp)





