Hrvatski navijači uoči Paname: "Mora biti pobjeda!"
Hrvatska noćas, u jedan sat po našem vremenu, igra drugu utakmicu u skupini na Svjetskom prvenstvu. Protivnik je Panama, igra se u Kanadi, u Torontu. Obje reprezentacije izgubile su u prvom kolu tako da je utakmica iznimno važna.
Obrojavanje
U Zagrebu su Cvjetni trg i Trg bana Josipa Jelačića puni navijača koji pjesmom, druženjem i zajedničkim praćenjem programa odbrojavaju vrijeme do susreta.
Kako javlja novinarka HRT-a Marisabel Majić s Cvjetnog trga, atmosfera je iz sata u sat sve bolja. Navijači se neprestano okupljaju, pjevaju i bodre hrvatsku reprezentaciju, a u kafićima se traži mjesto više.
Posebno zagrijavanje organizirano je uz nastupe Zaprešić Boysa, navijačke pjesme, kvizove i zabavni program. Ugostiteljski objekti večeras imaju dopuštenje raditi do tri sata ujutro, odnosno do završetka utakmice.
Osim na Cvjetnom trgu, velika navijačka zona organizirana je i na Trgu bana Josipa Jelačića. Ondje se uz glazbu, nastup DJ-a i navijačke pjesme stvara atmosfera kao da sutra nije radni dan.
"Zna se..."
Navijači s kojima je razgovarala Marisabel Majić uglavnom očekuju pobjedu Hrvatske.
"Nakon prve malo teže utakmice, realno bi trebala biti pobjeda", "Ja se nadam da ćemo dobiti, bilo bi žalosno da ispadnemo", "3:0 za Hrvatsku!", "Zna se, 2:0!", "Mora biti pobjeda!", samo su neka od predviđanja okupljenih navijača.
Hrvatski navijači već satima prije početka utakmice protiv Paname stvarali su atmosferu u Torontu, gradu koji je ovih dana doslovno preplavljen kvadratićima.
Podrška Vatrenim
Od hotela hrvatske reprezentacije do stadiona na kojem će se igrati susret, posvuda se mogu vidjeti i čuti navijači Vatrenih.
Među njima su brojni Hrvati iz Kanade, ali i navijači koji su na Svjetsko prvenstvo stigli iz Europe te oni koji reprezentaciju prate putujući kamperima kroz SAD i Kanadu.
Ulog je velik jer su i Hrvatska i Panama izgubile u prvom kolu pa večerašnji dvoboj može biti presudan za nastavak natjecanja.
HRT-ov reporter Andrej Rašljanin javio se za središnji Dnevnik HTV-a iz Toronta, gdje se hrvatski navijači već okupljaju uoči utakmice.
"Nalazimo se na mjestu gdje su se već počeli okupljati hrvatski navijači, pred Hrvatskom kućom. Stotinjak metara dalje je stadion na kojem će se igrati utakmica. Atmosfera se već zagrijava", rekao je Rašljanin.
Dodao je kako se hrvatsko ozračje osjeća u cijelom gradu.
"Svugdje po gradu prevladavaju hrvatski kvadratići. Prošli smo nekoliko kilometara od hotela do ovoga mjesta i otkad smo izašli iz hotela doslovno smo susretali naše navijače. Po cijelom putu do ovoga parka već se čuje hrvatska pjesma", kazao je.
Važna utakmica
Većinu okupljenih čine Hrvati koji žive u Kanadi, no među njima su i brojni navijači pristigli iz drugih dijelova svijeta.
"Tu su većinom Hrvati iz Kanade. Ima, naravno, i Hrvata koji su došli iz Europe. Maloprije smo razgovarali s jednom ekipom koja putuje po SAD-u i Kanadi kamperima i tako prati reprezentaciju", istaknuo je Rašljanin.
Kako kaže, svatko je pronašao svoj način da podrži Vatrene. Svako je smislio nešto originalno. Svako je pun dobre volje, uzbuđenja i očekivanja i svi, naravno, čekaju pobjedu, poručio je.
Uz navijačku euforiju, dodatnu težinu susretu daje činjenica da su obje reprezentacije poražene u prvom kolu Svjetskog prvenstva. Znamo da su i Panama i Hrvatska u prvome kolu izgubile, tako da je ovo vrlo važna utakmica, rekao je Rašljanin.
Dok se navijači okupljaju pred Hrvatskom kućom, a hrvatske zastave i dresovi dominiraju ulicama Toronta, svi se nadaju istom ishodu – pobjedi Vatrenih koja bi donijela veliko slavlje u kanadskom gradu i zadržala Hrvatsku u utrci za prolazak skupine.

-webp.webp)




-webp.webp)



-webp.webp)
