Dalić nahvalio Sučića: Ima strašnu motoriku, karakter i kvalitetu
Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom 2:1 protiv Gane izborila je plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, a izbornik Zlatko Dalić poručio je kako je ostvaren prvi cilj, no da pravi izazovi tek slijede.
"-Napravili smo svoj cilj, a to je proći skupinu sa šest bodova. Znali smo da će Panama i Gana biti ključne utakmice. Prvi korak je napravljen. Mogu biti sretan da smo se dizali iz utakmice u utakmicu, sve smo bolje izgledali. Jučer smo odradili dobru utakmicu u svakom smislu. Međutim, to je tek prvi korak. Sada za nas kreće ono najvažnije, a to je Portugal. Ako prođemo Portugal, napravit ćemo velike stvari", rekao je Dalić.
"Nemamo se čega bojati..."
Osvrnuo se i na nastupe Hrvatske u skupini.
"Skupina je prošla očekivano i planirano. Imali smo Englesku, od koje smo izgubili jer smo im poklonili tri gola. Protiv Paname bilo je malo grča, malo straha i bez puno dobre igre, a protiv Gane odigrali smo najbolju utakmicu. Sada treba zaboraviti ono što je bilo i potpuno se okrenuti Portugalu", poručio je hrvatski izbornik.
U šesnaestini finala Hrvatsku čeka dvoboj s jednom od najvećih reprezentacija svijeta, predvođenom Cristianom Ronaldom, prenosi HRT.
"Ne treba puno govoriti o Portugalu. To je vrhunska reprezentacija koja ima kvalitetu i jednog Ronalda, kao što mi imamo Luku i Argentina Messija. Neosporno je riječ o jednoj od najboljih reprezentacija i kandidatu za naslov svjetskog prvaka. Mi se nemamo čega bojati. Moramo samo nastaviti ovako igrati, ovako se ponašati, biti disciplinirani i suprotstaviti im se na najbolji mogući način. Dobro se poznajemo i bit će teško", dodao je Dalić.
O jučerašnjim hrvatskim strijelcima rekao je:
"Petar Sučić jedan je od primjera igrača koji je najbrže došao do statusa u reprezentaciji. Imao je brz uspon od Dinama do Intera i reprezentacije. Ima strašnu motoriku, karakter i kvalitetu te uvijek pruža dobre partije. Rad i kvaliteta su mu se isplatili. Nikola Vlašić imao je uspone i padove, kako u klubu tako i u reprezentaciji. Imao je dobru sezonu u Torinu, što mi je dalo opciju da igra. Najbolje se snalazi između linija, pogodio je i stativu. Nakon dugo vremena došao je zdrav i spreman u reprezentaciju i jučer ga je to nagradilo".
"Netko mora preuzeti odgovornost"
Ima li jasniju sliku za nokaut-fazu?
"Uvijek sam imao i uvijek imam. Da objasnim 'bucanje'. Englezima smo poklonili tri gola, protiv Paname smo bili u grču i uvuklo se nepovjerenje. To smo osjetili. U tim trenucima netko mora preuzeti odgovornost. Ja sam je preuzeo, dečkima dao punu podršku i rasteretio ih. Tu negativu preuzeo sam na sebe, zato sam 'bucao'. Trebamo učiniti sve da više nitko ne buca".
Zahvalio je navijačima na podršci, i onima na tribinama, u domovini, ali i svijetu: - Podrška navijača nam puno znači i to nas još više motivira i diže. Osjećaj je jak dobar, jako lijep. Reprezentacija okuplja hrvatski narod i nadam se da ćemo tako nastaviti.
Prilika je da se sruši tradicija s Portugalom, ističe kako je vrijeme da se to popravi.
"Imamo tri dana za pripremu, bit će nam dovoljno. Imamo dobar put i ne treba mijenjati puno stvari. Napravit ćemo najbolje. Skautirali smo Portugal, znamo se. Što se nas tiče, nakon utakmice su svi bili zdravi i dobri. Danas ćemo se odmoriti i sutra nastaviti s radom".




















-webp.webp)






-webp.webp)