Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Tijekom jahanja

FOTO | Kobila i vlasnik upali u jamu

Kod Zagreba je kobila teška više od pola tone upala u jamu, a vatrogasci su je nakon sat i pol zahtjevne akcije uspjeli spasiti.
21.04.2026. u 17:09
text

U mjestu Marija Magdalena kod Zagreba kobila teška više od pola tone upala je u tro-metarsku jamu u nepristupačnoj šumi dok ju je vlasnik jahao, a nakon zahtjevne akcije spašavanja vatrogasci su je, uz pomoć mještana i bagera, uspjeli izvući gotovo neozlijeđenu.

Kobila i vlasnik upali u jamu
Foto: PR / Kobila i vlasnik upali u jamu

Drama u šumi

O nesvakidašnjoj intervenciji govorio je zamjenik zapovjednika DVD-a Marija Magdalena Stjepan Mihok, koji je rekao kako su u prvi trenutak pomislili da je riječ o šali kada su zaprimili dojavu da je kobila pala u jamu.

"Kad smo dobili dojavu da je kobila pala u jamu, mislili smo da nas netko zeza. Vlasnik i ona jahali su kroz šumu kada je ispod nje propala zemlja, a oni završili u jami. Vlasnik je ispuzao, ali je trebalo izvući konja težeg od pola tone. Srećom, bila je jako dobra i mirna, a prisutnost vlasnika pomogla je", rekao je Mihok.

Vatrogasci su dojavu zaprimili u subotu, 18. travnja, u 14:40 sati, nakon čega su na teren izašli sa sedam vatrogasaca.

Kobila i vlasnik upali u jamu
Foto: PR / Kobila i vlasnik upali u jamu

Sat i pol akcije

Mihok je pojasnio kako je teren bio vrlo nepristupačan te da se vozilom nisu mogli približiti mjestu nesreće.

"Riječ je o jami, rupi dubokoj tri metra. Krenuli smo kopati oko nje lopatama i onim što smo imali. Došao je čovjek s malim bagerom koji je uspio proći terenom i pomogao nam je kopati. Nekoliko puta smo kobili dali vode, a pred kraj nam je već i ona sama pomagala. Za sat i pol bila je vani", ispričao je Mihok.

Kako prenosi 24sata.hr, kobila je izvučena gotovo neozlijeđena.

Kobila i vlasnik upali u jamu
Foto: PR / Kobila i vlasnik upali u jamu
POVEZANO