FOTO | Međugorje puno hodočasnika: Stigli vjernici s više kontinenata
Obilježavanje 45. obljetnice Gospinih ukazanja u Međugorju okupilo je na tisuće domaćih i stranih hodočasnika, od kojih su mnogi pješice pristigli iz raznih krajeva Bosne i Hercegovine i susjedne Hrvatske.
Smještajni kapaciteti u Međugorju i okolici već su nekoliko dana u potpunosti popunjeni.
Hodočasnici sa svih kontinenata
"U Međugorju se nalaze vjernici i hodočasnici sa svih kontinenata, iz više od dvadeset država. Imamo hodočasnike iz Brazila, Sjedinjenih Američkih Država, više europskih država", kazao je za Fenu ravnatelj Turističke zajednice Općine Čitluk Ante Kozina.
Unatoč gužvama i pravim ljetnim vrućinama, vjerski obredi protječu u mirnom i dostojanstvenom ozračju.
Devetnica i molitva na Brdu ukazanja
Obilježavanje 45. obljetnice ukazanja započelo je 15. lipnja Devetnicom Kraljici Mira, a vjernici su svakoga dana u 16 sati molili krunicu na Brdu ukazanja.
Dana 24. lipnja 1981. oko 18 sati šestero mladih iz župe Međugorje, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović, vidjeli su na brdu Crnica, na predjelu zvanom Podbrdo, bijelu pojavu s djetetom u naručju. Iznenađeni i prestrašeni, nisu joj pristupili bliže.
Vijest koja je obišla svijet
Sutradan, u isto doba dana, četvero od njih, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković i Ivan Dragićević, osjetili su se snažno privučeni prema mjestu gdje su dan prije vidjeli Onu koju su prepoznali kao Gospu. Njima su se pridružili Marija Pavlović i Jakov Čolo.
Oni su toga dana s Gospom molili i razgovarali, a vijest o Međugorju proširila se svijetom.
Danas je Međugorje jedno od najvećih i najpoznatijih marijanskih svetišta na svijetu.

























-webp.webp)



