Franjevačka gimnazija domaćin jubilarnog natjecanja iz matematike
U Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji Visoko, 5. travnja 2025. godine, održano je 30. Federalno natjecanje iz matematike za učenike srednjih škola, u organizaciji Udruge matematičara Ruđera Boškovića (UMRB). Natjecanje je provedeno u suradnji s ministarstvima obrazovanja Zapadnohercegovačke, Hercegbosanske i Posavske županije.
Na jubilarnom natjecanju sudjelovalo je 199 učenika iz 30 škola, uz pratnju 45 profesora. Natjecanje je svečano otvorio predsjednik UMRB-a prof. Marinko Antunović, a sve sudionike pozdravio je ravnatelj Franjevačke gimnazije fra Stipo Alandžak.
Ove godine Udruga matematičara Ruđera Boškovića obilježava i 20. obljetnicu svoga djelovanja. Tom prigodom uručene su zahvalnice fra Stipi Alandžaku i Franjevačkoj gimnaziji Visoko, te prvom predsjedniku Udruge gospodinu Niki Sušcu za poseban doprinos u radu i razvoju UMRB-a.
Po razredima ostvareni su sljedeći rezultati:
I. razred:
- Marko Crnjak (Gimnazija Mostar)
- Lemana Smajić (Franjevačka klasična gimnazija Visoko)
- Nikola Goluža (Gimnazija fra Grge Martića Mostar)
II. razred:
- Roko Lucić (ŠC fra Martina Nedića Orašje)
- Ilijan Berić (Gimnazija Livno)
- Leon Rajič Kozarić (Gimnazija fra Grge Martića Mostar)
III. razred:
- Ante Penava (Gimnazija fra Grge Martića Posušje)
- Matea Čuljak (SŠ Čapljina)
- Filip Alerić (Gimnazija Mostar)
IV. razred:
- Dragan Boban (Gimnazija fra Grge Martića Mostar)
- Marko Antunović (KŠC "Don Bosco" Žepče)
- Petra Lasić (Gimnazija Mostar)
Svi navedeni učenici, osim trećeplasiranih u I. i II. razredu, ostvarili su plasman na Matematičku olimpijadu Bosne i Hercegovine. Pobjednici su uz diplome primili i prigodne nagrade, koje su osigurali sponzori natjecanja.
Natjecanje je proteklo u izvrsnoj atmosferi, a domaćini i organizatori izrazili su zahvalnost svim sudionicima, profesorima i članovima komisija, uz poruku: Vidimo se iduće godine na 31. Federalnom natjecanju iz matematike!




-webp.webp)








-webp.webp)






-webp.webp)




