Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Zeleni iskorak Ljubuškog

Ljubuški ulaže 2,45 milijuna KM u energetsku obnovu škole i vrtića

Ljubuški pokreće projekt energetske obnove škole i vrtića vrijedan 2,45 milijuna KM uz potporu Republike Hrvatske

U zgradi Gradske uprave Ljubuški danas je potpisan ugovor o javnoj nabavi za provedbu projekta "Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora u Osnovnoj školi Marka Marulića i Dječjem vrtiću Ljubuški", jednog od najvećih projekata u području obrazovanja i predškolskog odgoja na području grada.

Ugovor su potpisali gradonačelnik Ljubuškog Vedran Markotić i predstavnik tvrtke OKEL-INVEST d.o.o. Posušje Josip Leko, koja će izvoditi radove. Potpisivanju su nazočili i ravnatelj Osnovne škole Marka Marulića Tomislav Matić te ravnateljica Dječjeg vrtića Ljubuški Ana Bubalo.

Projekt se provodi uz potporu Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije Republike Hrvatske, kroz program financiranja projekata ublažavanja i prilagodbe klimatskim promjenama u Bosni i Hercegovini.

Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 2.456.463,82 KM s PDV-om. Projekt obuhvaća energetsku obnovu školskog i vrtićkog objekta, povećanje energetske učinkovitosti te korištenje obnovljivih izvora energije.

Očekuje se da će realizacija projekta donijeti bolje uvjete za učenike, djecu, odgojitelje i djelatnike, smanjiti troškove održavanja te doprinijeti zaštiti okoliša. U Gradu Ljubuškom ističu kako je riječ o važnom iskoraku prema održivom razvoju i zelenoj tranziciji te nastavku ulaganja u kvalitetniju obrazovnu infrastrukturu.

POVEZANO