Macić o pretovaru smeća: Protivimo se odluci kriznog stožera
''Jasno i nedvosmisleno stojimo tu uz narod da se protivimo ideji gradonačelnika Marija Kordića i stožera Civilne zaštite za privremenu stanicu za pretovar otpada da oni odaberu bazen u Vrapčićima'', izjavio je Amer Macić, vijećnik SDA u Gradskom vijeću Grada Mostara, koji se s građanima okupio kraj mjesta koje je odlukom kriznog stožera odabrano da bude pretovarno mjesto za smeće iz Mostara koje bi se vozilo na druge deponije.
U odluci kriznog stožera navedeno je kako je dogovoren odvoz otpada iz Mostara na više drugih deponija i da se mjesto pretovara formira na ovoj lokaciji.
Macić je pak rekao kako su ova mostarska naselja već dovoljno podnijela tereta od smeća, a da je drugi razlog je blizina jezera i opasnost od zagađenja voda.
''Ljudi kad su primijetili da se pravi put do bazena i blokirali su put'', rekao je Macić.
Mještanin Alija Marić rekao je kako ih je jutros dočekalo ''strašno iznenađenje'' i da se pitaju ''kome je ovo palo na pamet''.
''Organiziranom akcijom probili su put. S ekološke strane, ovo je bomba. Iz nekoliko razloga to smeće ne bi trebalo biti tu. Kad voda nadođe, sve bi završilo u jezeru. Ako se zapali, opet ne možemo disati. Mi smo se samoorganizirali, zahvaljujući predsjedniku skupštine i vijećnicima. Ovo sigurno nije rješenje'', rekao je Marić.







-webp.webp)



-webp.webp)

