Vučić o Dodiku: "Koga Hrvati hvale, taj ne radi dobro za srpski narod"
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu je žao ako se Banja Luka osjeća ugroženo od Beograda, ističući da Srbija nikada nije pokušavala utjecati na odluke vlasti u Republici Srpskoj.
"Žao mi je ako se Banja Luka osjeća ugroženo od Beograda, pošto smo dali sve od sebe da samo šutimo, slušamo i pomažemo i nikada se nismo ni na koji način miješali ni u što, ali što da radite", rekao je Vučić reagirajući na izjavu Milorada Dodika koji je poručio da se "ni Beograd neće pitati što će se raditi u RS-u".
Vučić je istaknuo da nema ništa protiv stava da narod iz Republike Srpske sam donosi odluke.
"Vidio sam prije neko veče da u Banjoj Luci kažu kako im neće naređivati nitko iz Beograda. Ja nemam ništa protiv kada odlučuje naš narod iz RS-a, ne vidim u tome nikakav problem i u tome se vjerojatno razlikujemo", izjavio je Vučić.
Dodao je kako Beograd "nema tu vrstu kompleksa i frustracija" te da je Srbiji uvijek drago čuti mišljenje građana iz Banje Luke, Bijeljine, Trebinja ili bilo kojeg drugog mjesta.
Osvrnuo se i na odnose s Hrvatskom, kazavši kako su, po njegovim riječima, "hrvatski mediji i politika najbolji lakmus papir".
"Koga Hrvati hvale, znajte da taj ne čini mnogo toga dobrog za srpski narod. Koga Hrvati napadaju, taj je uvijek najbolji izbor za srpski narod i za Srbiju", izjavio je Vučić tijekom službenog posjeta Uzbekistanu.



-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)
-webp.webp)



-webp.webp)

