Povučen zahtjev za imenovanjem ambasadora SAD-a u BiH
Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini uputilo je danas dopis Ministarstvu vanjskih poslova BiH, obavještavajući ga da se zahtjev za imenovanjem Douglasa Jonesa za američkog veleposlanika u BiH povlači, prenio je Avaz.
Daljnja objašnjenja nisu dana, ali je Veleposlanstvo SAD-a istaknulo najviše poštovanje prema Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine. Douglas Jones bio je prijedlog bivšeg predsjednika SAD-a Joea Bidena za novog američkog veleposlanika u BiH.
Međutim, dolaskom administracije Donalda Trumpa, njegovo je imenovanje vraćeno u Bijelu kuću na odlučivanje predsjedniku SAD-a, nakon što je istekao prethodni rok za proceduru.
Prestanak postojanja ambasade u Sarajevu?
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, obraćajući se na sjednici NSRS.a je izjavio da je Douglas Jones, koji je bio predložen za novog američkog veleposlanika u Sarajevu, povučen s te pozicije.
Dodik je naveo da je to "dobar korak" i da bi možda u Sarajevu uopće moglo prestati postojati američko veleposlanstvo.
Napomenuo je da je Jones bio izbor bivšeg američkog predsjednika Joea Bidena i bivšeg američkog veleposlanika Michaela Murphyja, ali da na kraju ipak nije prošao.
"Rubio pod utjecajem bošnjačkih lobista"
Dodik je istaknuo kako je državni tajnik SAD-a Marco Rubio odradio "odličan posao", jer je nakon što je iznio stav o situaciji u BiH, "potaknuo prijatelje Republike Srpske na djelovanje".
Ocijenio je i da je Rubio bio pod utjecajem lobiranja bošnjačkih krugova.
U obraćanju zastupnicima Dodik je naveo i da je veleposlanik BiH u SAD-u Sven Alkalaj optužen za antiizraelske stavove.
Također je rekao kako se sinoć u Europskom parlamentu, što ranije nije bio slučaj, moglo čuti pitanje: "Što vi to radite tamo?"

-webp.webp)
-webp.webp)







-webp.webp)
-webp.webp)








-webp.webp)




