Hrvatski europarlamentarac ide na Trumpovu inauguraciju
Europarlamentarac Stjepo Bartulica objavio je na platformi X poziv na inauguraciju novog američkog predsjednika Donalda Trumpa.
Hrvatski glas će se čuti
"Velika je čast biti pozvan na inauguraciju američkog predsjednika Trumpa. Hrvatski glas će se čuti na brojnim sastancima u Washingtonu. Gdje god idem: #CroatiaFirst", napisao je Bartulica.
Dok su inauguracije američkih predsjednika inače tradicionalno usmjerene na domaće uzvanike, uz strane lidere, Trump je ovom prigodom prekršio normu pozivanjem desničarskih lidera i političara iz cijelog svijeta.
Među pozvanima su se našli poznati desničari poput argentinskog predsjednika Javiera Mileija, talijanske premijerke Giorgie Meloni, mađarskog premijera Viktora Orbana i britanskog političara Nigela Faragea.
Istovremeno, lideri poput predsjednice Europske komisije Ursule von der Leyen nisu dobili pozivnice, što mnogi tumače kao poruku cijeloj Europskoj uniji.







-webp.webp)
-webp.webp)







-webp.webp)
-webp.webp)


-webp.webp)




