[FOTO] Građani se sami organiziraju i idu pomoći zametenima u Jablanici
Kako noć prolazi, iz kolone automobila oko Jablanice stiže nam sve više informacija o kaosu koji vlada na ovom dijelu prometnice M17.
Podsjećamo kako je tijekom čitavog dana otežano i na kraju u potpunosti onemogućeno prometovanje ovom cestom, žilom kucavicom, između Mostara i Sarajeva.
Jedna je osoba preminula u koloni. Veliki broj putnika potražio je alternativne pravce, a ostali su i po 6-7 sati već u koloni.
''Snijeg koji pada samo ne može prekriti javašluk i nebrigu kako samih vozača kojih se ne pridržavaju prometnih propisa tako i svih nadležnih, od onih koji nadgledaju poštivanje posjedovanja zimske opreme do onih koji bi trebali održavati ovu prometnicu'', piše nam jedan čitatelj koji je satima u koloni i već je na rubu živaca.
Pročitajte još
Druga čitateljica u poruci piše kako ''ima stotinu kamiona. Sve su zakrčili. I vozači kamiona se deru k'o luđaci na sve ostale. Bože sačuvaj''. Kaže kako ide iz Sarajeva prema Mostaru i da su se nakon pet sati u koloni spustili u Jablanicu. ''Svi stojimo i čekamo da nas počnu propuštati''. Kada će kući, ne zna.
Iz Mostara su prema Jablanici, kasno večeras krenuli članovi U.G. "Zajedno za naš grad" Mostar kako bi pomogli zarobljenima u koloni. Ponijeli su hranu, kavu, čaj … i dodaju kako nisu ''udruženje pravili da se šminkaju. Pravili ga da narodu pomažemo''.

-webp.webp)








-webp.webp)









-webp.webp)


![Promet od jablanice prema Mostaru - [FOTO] Građani se sami organiziraju i idu pomoći zametenima u Jablanici](https://storage.bljesak.info/image/276512/800x550/jablanica-snijeg-kolaps-mecava11.jpg)
![Promet se odvija naizmjeničnim propuštanjem vozila - [FOTO] Građani se sami organiziraju i idu pomoći zametenima u Jablanici](https://storage.bljesak.info/image/276515/800x550/mecava-snijeg-jablanica-kolone2.jpg)












