Radnik iz pogona Visoka peć 'ArcelorMittala' Zenica prevezen u bolnicu
U pogonu Visoka peć kompanije "ArcelorMittal" Zenica, danas je oko 13 sati došlo do trovanja plinom jednog radnika, koji je brzo kolima hitne pomoći ove kompanije prevezen u Kantonalnu bolnicu Zenica , saznaje Fena.
''Točna je informacija da je jedan radnik sa Visoke peći prevezen u KBZ. Radnik se nije osjećao dobro, ali je bio pri svjesti. Još se utvrđuje uzrok njegovih zdravstvenih tegoba'', kazala je za Fenu glasnogovornica AMZ-a Anela Kahrimanović.
Iz KBZ-a su za Fenu potvrdili da je oko 13.25 na Odjel urgentne medicine dovezen pacijent N.D, 1987. godište, zbog inhalacije ugljenmonoksida pri radu na VP.
Glasnogovornica KBZ-a Aida Buro kazala je da je pacijent u svjesnom stanju te da je zadržan na opservaciji.
Visoka peć u AMZ-a nedavno je imala generalni remont.



-webp.webp)
-webp.webp)


-webp.webp)




-webp.webp)
-webp.webp)


-webp.webp)



-webp.webp)




