Jablanica: Gorio automobil
U naselju Gornja Kolonija u Jablanici jutros je između 03:55 i 05:15 sati gorio automobil, priopćeno je iz Civilne zaštite HNŽ-a. Brza intervencija spriječila je širenje vatre na okolne automobile i obližnju garažu.
Nema informacija o ozlijeđenima, a uzrok požara bit će poznat nakon očevida.
Podsjetimo, u noći s ponedjeljka na utorak također je izbio požar na osobnom automobilu u Jablanici, u blizini caffe bara "Palas".
Tijekom prošle godine, prema podacima Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar , samo u Mostaru su zabilježena 44 slučaja požara na automobilima.
Osim posjedovanja vatrogasnog aparata, vatrogasci ističu kako je većinu nesreća moguće izbjeći redovitim i stručnim održavanjem vozila. Naglašavaju da vozilo treba servisirati isključivo kod ovlaštenih servisera i izbjegavati bilo kakve nestručne ili improvizirane popravke.
Preporuke ima i MUP HNŽ-a koji preporučuje sljedeće:
- Redovito provjeravajte vozilo prije vožnje, osobito električne instalacije te moguća curenja goriva i ulja
- Izbjegavajte preopterećenje električnog sustava
- Nikada ne ostavljajte vozilo s upaljenim motorom bez nadzora
- Tijekom točenja goriva motor mora biti ugašen
- Održavajte motorni prostor čistim od prašine, lišća i masnoće
- Ne izvodite improvizirane ili nestručne popravke
- Servisirajte vozilo isključivo kod ovlaštenih servisera, uz poštivanje svih preporučenih tehničkih pregleda i procedura









-webp.webp)



-webp.webp)