Splitska policija kazneno je prijavila dvojicu maloljetnika koje sumnjiče da su krajem prošlog mjeseca u gradskim kvartovima Brda i Ravne njive oštetili veći broj vozila čime su počinili materijalnu štetu veću od pet tisuća eura.
Hercegovačka, Mostarska i Ramska ulica: Maloljetnici porazbijali vozila
Policija je izvijestila da su dovršili kriminalističko istraživanje događaja koji se zbio 25. siječnja kada je na području Ravnih njiva i Brda tijekom noći oštećen veći broj vozila. U policiji su rekli da su na mjestu događaja obavili očevid te da su od zaprimanja prijava građana intenzivno tragali za počiniteljima.
''Uz poduzimanje velikog broja mjera i radnji u sklopu istraživanja, policijski službenici su intenzivnije bili nazočni na terenu posebno u noćnim satima u cilju prevencije, ali i prikupljanja dokaza tijekom istraživanja. Kriminalističkim istraživanjem koje je dovršeno u ponedjeljak utvrđeno je da su dvojica maloljetnika u vremenu od 24. siječnja do 25. siječnja u ulicama Hercegovačka, Mostarska i Ramska ulica oštetili deset osobnih vozila. Koristeći se fizičkom snagom, na vozilima su počinili različita oštećenja u vidu uništenja retrovizora, oštećenja stakala, oštećenje vjetrobranskih stakala, oštećenje brisača, oštećenje boje'', rekla je Sanja Nazlić iz splitske policije.
Osim toga je utvrđeno i da su i tijekom noći sa 8. na 9. siječnja u Ulici Put ravnih njiva na isti način oštetili jedno vozilo. Počinili su tako ukupno jedanaest kaznenih djela oštećenja tuđe stvari, a ukupna materijalna šteta procjenjuje se na oko 5.450 eura.
Protiv dvojice maloljetnika će biti podnesena kaznena prijava nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu, Odsjeku za kazneno pravnu zaštitu djece i maloljetnika, poručili su iz policije. Osim maloljetnika policija je odmah dan nakon tog događaja uhitila i državljanina Češke koji je također razbijao parkirane automobile i krao stvari iz njih, no nije povezan sa sada prijavljenim dvojcem.







-webp.webp)








-webp.webp)



-webp.webp)




