Pacijent iz BiH helikopterom prevezen u Beograd
Pripadnici Uprave za zrakoplovstvo Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske su u srijedu navečer uspješno realizirali izvanredni medicinski transport 42-godišnjeg muškarca, koji je iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banja Luci upućen na hitno liječenje na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu radi izvođenja trombektomije.
Nakon prijema na VMA i intervencije nadležnih liječnika, pacijent je stabilnog zdravstvenog stanja.
Iz Uprave za zrakoplovstvo MUP-a Republike Srpske zahvalili su Graničnoj policiji BiH i kolegama u Policijskoj upravi Bijeljina na suradnji i brzoj reakciji, piše RTRS.
Liječnici na VMA naveli su da je pacijent iz Republike Srpske, koji je helikopterom prevezen iz Banje Luke u Beograd, za sada stabilan nakon operativnog zahvata.
Tim neuroradiologa izveo je složeni postupak uklanjanja krvnog ugruška, takozvanu endovaskularnu trombektomiju.





-webp.webp)








-webp.webp)




-webp.webp)





