Karate klub Blagaj osvojio 11 medalja na 3. Mostar kupu
Karate klub ''Blagaj'' osvojio je ukupno 11 medalja na 3. Mostar kupu, koji je održan pod organizacijom Karate kluba Mostar. Klub je osvojio pet zlatnih, jednu srebrnu i pet brončanih medalja. Na natjecanju je sudjelovalo 422 natjecatelja s 534 prijave iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske. KK Blagaj predstavljalo je 15 natjecatelja.
Zlatne medalje osvojili su: Hamzić Sarah u kate kategoriji za 7-godišnjake, Đuliman Adna u kate kategoriji za 8-godišnjake, Salčin Dželila u borbama za uzrast 8/9 godina, kategorija do 32 kg, Mrndžić Zejneba u borbama za 13-godišnjake, kategorija preko 54 kg te ekipne kate u sastavu Topuz Alejna, Šoro Kanita i Bajgorić Amina.
Srebrnu medalju osvojio je Salčin Amar u borbama za 10-godišnjake, kategorija do 40 kg.
Brončane medalje osvojili su: Bajgorić Amina u kate kategoriji za 12-godišnjake, Salčin Amar u borbama za 11-godišnjake, kategorija do 40 kg, Šoro Kanita u borbama za 12-godišnjake, kategorija do 45 kg, Badžak Daris u borbama za 12-godišnjake, kategorija do 52 kg i Salčin Adna u borbama za 12-godišnjake, kategorija preko 54 kg.
U pratnji mladih karatista bili su treneri Mustafić Zlata, Šarić Kenan, Torlo Lamija i Mustafić Vahida, dok je u ulozi suca bila Čerkez Aiša.
Zejneba Mrndžić, koja je na prethodnom državnom prvenstvu u kategoriji borbe 13 godina +54 kg osvojila viceprvak države, uvrštena je na službeni spisak reprezentacije Bosne i Hercegovine za nastup na Balkanskom prvenstvu za djecu, koje će se održati od 30. svibnja do 1. lipnja 2025. godine u Baru, Crna Gora.
''Izuzetna je čast i priznanje za Zejnebu, ali i veliki ponos za naš klub i cijeli Blagaj. Čestitamo Zejnebi na ovom izvanrednom uspjehu i želimo joj puno sreće i uspjeha u predstavljanju Bosne i Hercegovine na Balkanskom prvenstvu'', poručili su iz KK Blagaj.







-webp.webp)








-webp.webp)



-webp.webp)




