Muslera: Nisam ni sanjao da ću ovoliko patiti zbog sporta
Iskusni Fernando Muslera (40) preuzeo je odgovornost za ispadanje Urugvaja sa Svjetskog prvenstva nakon što je na poluvremenu utakmice sa Španjolskom zatražio zamjenu. Izbornik Marcelo Bielsa potvrdio je da je iskusni vratar sam donio tu odluku nakon pogreške koja je dovela do pobjedničkoga gola Álexa Baene u porazu 1:0. Baena je pucao iz okreta, Muslera je dotaknuo loptu, ali ona je prošla preko njega i završila u mreži.
Zamjene golmana tijekom utakmice rijetke su, no izbornik Urugvaja inzistirao je na tome da odluka nije došla od stručnog stožera, nego od igrača. Iskusni golman imao je teško prvo poluvrijeme, a njegova slaba reakcija pokazala se odlučujućom. Urugvaj se u nastavku nije uspio oporaviti, a poraz je označio kraj njegova puta na Svjetskom prvenstvu.
Muslera je preuzeo odgovornost za svoj nastup te se ispričao suigračima i navijačima. "Nikad se nisam skrivao, uvijek sam se suočavao s posljedicama", rekao je Muslera za Mundo Deportivo.
"Ovo je najizravniji način da se obratim urugvajskom narodu. Nisam ni sanjao da ću ovoliko patiti zbog sporta, pogotovo nakon truda koji sam uložio i načina na koji sam se pripremao", rekao je Muslera.
"Dečkima sam u svlačionici, na kraju utakmice, kad su se malo smirili, rekao da je danas red na meni i da nisam imao dobar Mundijal. Ispričao sam se njima i svim Urugvajcima, iako je sada prekasno", dodao je Muslera.
Muslera kaže da nosi emocionalni teret pogreške te ističe kako na golmanskoj poziciji slavu brzo može zamijeniti slomljeno srce. Četrdesetogodišnjak je svjestan da je ovo vjerojatno kraj njegove reprezentativne karijere. Za Urugvaj je upisao 137 nastupa.
"Sada je vrijeme da budem s najbližim prijateljima i obitelji, skupim snagu i krenem dalje, jer takav je ovaj sport, a takva je i vratarska pozicija. Nekad ti puno daje, a drugi put oduzima. Prihvaćam ono s čime se moram nositi i nemam drugog izbora nego ići dalje", dodao je.




















-webp.webp)




