"Luđak" Bielsa priznao: Ja sam kriv za neuspjeh
Njegov nadimak je “El Loco". Njegove metode rada su poznate od ranije. Baš kao i njegove reakcije. Kao i ova posljednja nakon eliminacije Urugvaja u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva. Jedna reprezentacija kao što je Urugvaj nije uspjela u tri utakmice ostvariti niti jednu pobjedu. Fede Valverde i društvo su izgledali jako dobro u kvalifikacijama, činilo se kako jednostavno moraju biti među reprezentacijama koje će proći u nokaut fazu, ali nisu uspjeli. Dva remija, "vađenje" protiv Španjolske nije prošlo. Dio urugvajskih medija piše da su igrači i izbornik održali 50-minutni sastanak nakon remija sa Zelenortskim Otocima (2:2) u ponedjeljak te zahtijevali od Bielse promjenu stila igre. Nakon što ih je Bielsa očekivano odbio, nekoliko igrača je poprilično ljuto napustilo isti. Nakon utakmice Marcelu Bielsi nije bilo do velike priče.
"Dajte više već jednom!", viknuo je Bielsa na novinare koji su čekali njegovu izjavu nakon poraza i ispadanja Urugvaja nakon poraza 0:1 od španjolske reprezentacije. Tijekom samog razgovora bio je suzdržan, a na kraju se mrzovoljno oprostio riječima: "Nema na čemu."
Bielsa je rekao da je urugvajska kampanja potkopana naivnim obrambenim pogreškama i lošom napadačkom učinkovitošću, pri čemu momčad nije uspjela iskoristiti dovoljno prilika. Na pitanje što je ostavio urugvajskom nogometu nakon 39 mjeseci na čelu, Argentinac Bielsa je rekao "ništa", dodajući da se doprinos trenera ne računa bez rezultata.
"Golman Fernando Muslera sam je odlučio izaći na poluvremenu, a zamijenio sam Federica Valverdea kako bi dodao snagu u napadu, dok su sve moje zamjene bile usmjerene na poboljšanje urugvajske kreativnosti. Španjolska je prirodnije nametnula svoj stil, dok je Urugvaj morao uložiti ogromne napore kako bi utakmica bila ujednačena. Ne, nisu stav ili fizička spremnost bili problem. Odgovornost je moja", naglasio je Bielsa.
"PARA EL GERIATRICO"
— Tendencia Final (@TendenciaFinal) June 27, 2026
Porque tras la PATETICA eliminación de Uruguay del Mundial, el por ahora DT Marcelo Bielsa, se mostró enojado al punto de gritarle a los periodistas que aguardaban para entrevistarlo. pic.twitter.com/9gvYsr9gZr


-webp.webp)





-webp.webp)


-webp.webp)





-webp.webp)


-webp.webp)



