Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nastupilo 7 klubova

U Gradačcu završeno 13. prvenstvo BiH u kajaku i kanuu na mirnim vodama

18.08.2014. u 10:25
text

U subotu i nedjelju na jezeru "Vidara" u Gradačcu održano je 13. prvenstvo Bosne i Hercegovine u kajaku i kanuu na mirnim vodama na kojem je nastupilo sedam klubova iz Brčkog, Jajca, Gradiške, Trebinja, Doboj Istoka, Broda i Gradačca.

Ovogodišnji klupski pobjednik je KKK 'Hariz Suljić' Brčko, a pojedinačno najuspješniji, u juniorskoj i seniorskoj kategoriji, s osvojenih 12 zlatnih medalja je Malik Selimović iz KKK "Siniša Mlinarević" iz Gradačca.

Selimović i njegov klupski kolega Muhamed Beširović prvaci su države BiH u kajaku dvosjedu (K2) u juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

''Moram reći da mnogi klubovi nisu mogli doći zato što su poplave uništile i čamce i prostorije, tako da mnogi nisu mogli trenirati i doći na ovo natjecanje'', kazao je Miroslav Gavrić, predsjednik Kajak, kanu i rafting saveza Bosne i Hercegovine.

Dodao je kako je ovogodišnje prvenstvo trebalo biti održano u Brčkom, ali je zbog visokog vodostaja rijeke Save premješteno u Gradačac.