Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Australija

Petorica uhapšenih zbog namještanja teniskih mečeva

18.07.2014. u 17:22
text

Australska policija uhapsila je petoricu osumnjičenih za namještanje međunarodnih teniskih mečeva.

"U namještanje mečeva bili su uključeni tenisača koji su igrali te mečeve", kaže se u priopćenju policije države Viktorija, prenosi Tanjug.

Kako je navedeno, ove optužbe ne odnose se na mečeve s ATP toura ili s Australian Opena.

Australski "Fairfax media" objavio je da su među uhapšenima i tenisači, odnosno osobe u dvadesetim godinama, osim jednog koji ima 40.

Policija je precizirala da će uhapšeni biti ispitivani po Krivičnom zakonu Australije (Integritet u sportu), po kome bi sud mogao da im odredi zatvorsku kaznu do deset godina zbog namještanja.