Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nakon 25 godina

Engleski nogometni sudac Howard Webb odlazi u mirovinu

06.08.2014. u 13:14
text

Nakon 25 godina dijeljenja pravde na terenu, engleski sudac Howard Webb (43) odlučio se prestati baviti tim poslom kako bi postao tehnički direktor u Udruženju sudaca engleske Premier lige.

Englez je stekao ime u Premiershipu te engleskim kupovima, a sudio je na najvećim europskim i svjetskim natjecanjima, prenosi Goal.com.

Webb je u 2010. godini osim finala FA kupa, Liga kupa i Community Shielda, sudio u finalu Lige prvaka i Svjetskog prvenstva, a tu čast nitko osim njega nije imao.

Karijeru je započeo je 1989. godine, a prvu premierligašku utakmicu sudio je u listopadu 2003. te je dvije godine nakon toga uvršten na FIFA-inu međunarodnu listu sudaca

Webb će od sada biti zadužen, između ostalog, za treniranje sudaca te za informiranje i educiranje javnosti oko sudačkog posla.