Mostar prvi put na svjetskoj skejt karti: Go Skateboarding Day oduševio ljubitelje urbane kulture
Mostar se ove godine po prvi put službeno pridružio globalnoj proslavi Svjetskog dana skejta (Go Skateboarding Day), koji se tradicionalno obilježava 21. lipnja kao podrška skateboardingu kao sportu, kulturi i obliku slobodnog izražavanja. Cjelodnevni događaj održan je u prostorijama OKC Abrašević, u organizaciji neformalne skupine M.U.S.T. (Mostar United Skate Team).
OKC Abrašević za ovu je priliku pretvoren u improvizirani skejt park — koncertna sala opremljena je rampama, grindboxom, railom i spravom za highest ollie, koje su u prepoznatljivom DIY (do it yourself) stilu izradili sami lokalni skejteri.
M.U.S.T., unatoč izazovima i nedostatku sigurnih javnih prostora za skejtanje u Mostaru, aktivno promiče skejt kulturu i duh zajedništva među mladima.
Mostarski skejteri Nikola Bevanda i Pavle Šuman istaknuli su kako je ovaj događaj veliki korak za Mostar, koji sada po prvi put ulazi na svjetsku skejt mapu. Cilj je stvoriti prostor za povezivanje skejtera, umjetnika i svih koji vjeruju u kreativnost, slobodu izražavanja i zajedničku energiju. Naglasili su i trajni problem nedostatka javnih skejt parkova u gradu, ali i snažan DIY duh lokalne scene koji svjedoči o upornosti i snalažljivosti mladih.
Podršku ovom događaju dali su Skate Sarajevo i Klub adrenalinskih sportova BONK, a osim aktivnog skejtanja, program je upotpunila glazba — nastupili su mostarski bendovi Crustalno jasno, Inat i Beatnici.

-webp.webp)








-webp.webp)








-webp.webp)






