Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Potpisan sporazum

Učenici u Mostaru znanje će stjecati kroz praksu

Sporazum su potpisali ministar Emil Balavac, ravnatelji srednjih škola koje obrazuju kadrove iz područja turizma i ugostiteljstva te ovlašteni predstavnici institucija iz cijele županije.
21.04.2026. u 15:58
text

Ministarstvo trgovine, turizma i zaštite okoliša Hercegovačko-neretvanske županije potpisalo je u Mostaru Okvirni sporazum o suradnji s obrazovnim institucijama, ustanovama kulture i prirodne baštine, vjerskim zajednicama te Turističkom zajednicom HNŽ-a, s ciljem jačanja kadrova u sektoru turizma.

Sporazum su potpisali ministar Emil Balavac, ravnatelji srednjih škola koje obrazuju kadrove iz područja turizma i ugostiteljstva te ovlašteni predstavnici institucija iz cijele županije.

Cilj sporazuma je omogućiti učenicima izravan kontakt s kulturnim, povijesnim i prirodnim nasljeđem kroz edukativne posjete, radionice i druge zajedničke aktivnosti, kako bi već tijekom školovanja stekli praktična znanja i bolje upoznali turističke potencijale svoje sredine.

Istaknuto je kako sporazum ostaje otvoren za pristupanje novih škola i institucija koje žele sudjelovati u ovom procesu.

Ministar Balavac naglasio je kako je posebno važno što su institucije prepoznale značaj ove inicijative i iskazale spremnost za suradnju, dodajući kako Hercegovačko-neretvanska županija, suočena s odlaskom mladih i nedostatkom radne snage u turizmu, mora sustavno raditi na razvoju kvalitetnog domaćeg kadra.

Poručeno je kako će Ministarstvo i u narednom razdoblju nastaviti podržavati projekte koji mladima omogućuju da svoju budućnost grade u Hercegovačko-neretvanskoj županiji.

POVEZANO