Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Novi dom

Najpoznatije četvorke iz Banja Luke vraćaju se kući: Posjetio ih Stanivuković

Najpoznatije četvorke iz Banja Luke vraćaju se iz Slovenije u novi dom, nakon što su ispunjena ranija obećanja o stanu i opremanju.
29.04.2026. u 20:28
text

Najpoznatije četvorke iz Banja Luke, Matej, Marko, Luka i Jovan, zajedno s bratom Konstantinom i roditeljima Milanom i Nemanjom, vraćaju se iz Slovenije u Banja Luku.

U njihovu novom domu, koji je dar tadašnjeg predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, posjetio ih je gradonačelnik Banja Luke Draško Stanivuković, koji im je, prema ranijem obećanju, opremio stan.

"Drago mi je što sam ih imao priliku posjetiti i provesti vrijeme s njima. Nakon što su im republičke institucije osigurale stan, meni je pripala čast podržati ih u njegovu opremanju. Doista smo učinili jednu veliku i važnu stvar", napisao je Stanivuković.

Kako je dodao, siguran je da će novi dom, Banja Luka i Republika Srpska biti sigurno mjesto u kojem će četvorke, zajedno s bratom, sretno odrastati i graditi svoje živote.

"Ovo je Republika Srpska kakvu želimo", rekao je Stanivuković.

Milana Petrović, majka četvorki, još je jednom u razgovoru za Nezavisne novine zahvalila svima na podršci.

"Iskreno zahvaljujemo Miloradu Dodiku, tadašnjem predsjedniku Republike Srpske, na darovanom stanu, kao i Drašku Stanivukoviću, gradonačelniku Banja Luke, na opremanju stana. Sva obećanja koja su nam ranije dana sada su u potpunosti ispunjena", rekla je za Nezavisne novine.

Podsjetimo, Dodik je ključeve obitelji Petrović uručio u kolovozu 2025. godine, a tom prilikom Milani je uručen i Orden križ milosrđa.

POVEZANO