Apel iz bolnice: Mogao bi se smanjiti broj operacija zbog neodvoza smeća
Sveučilišna klinička bolnica Mostar uputila je dopis Gradu Mostaru zbog vrlo ozbiljnog problema obustave odvoza komunalnog otpada iz kruga bolnice tražeći žurnu reakciju.
Zbog obustave odvoza komunalnog otpada, u krugu bolnice već dulje vrijeme stoje nagomilane količine smeća koje se ne uklanjaju, a Sveučilišna klinička bolnica Mostar navodi kako takvo stanje stvara višestruke zdravstvene i ekološke rizike. Zdravstvene jer smeće pogoduje širenju zaraza, privlači insekte i glodavce, a sigurnosne zbog realne mogućnosti zapaljivanja izazvanja požara s vrlo teškim posljedicama po pacijente, osoblje i bolničke objekte.
"Ako se odvoz otpada ne uspostavi u najkraćem roku, bolnica će biti primorana razmotriti smanjenje operacijskog programa i drugih usluga kako bi se barem donekle smanjila količina nastalog otpada", navodi se u apelu SKB Mostar.
Navode da razumiju da Grad Mostar ulaže napore kako bi prevladao postojeće poteškoće s odlaganjem otpada.
''No molimo Vas da se u ovim okolnostima barem osigura redovit i prioritetan odvoz otpada iz zdravstvenih ustanova, a posebno iz Sveučilišne kliničke bolnice Mostar. To je ključ za nesmetan rad i sigurnost pacijenata. Uvjereni smo da ćete prepoznati ozbiljnost ove situacije i poduzeti sve što je u Vašoj nadležnosti kako bi se izbjegle štetne posljedice po javno zdravlje i sigurnost'', navode.




















-webp.webp)


