Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Počinje "krnja" liga

Zbog poplava ne igraju Sloga i Maglaj; samo dva kluba iz Hercegovine

05.09.2014. u 11:30
text

Ovog vikenda počinje nova sezona u muškoj rukometnoj Premier ligi Bosne i Hercegovine.

Elitno natjecanja u BiH će brojiti 14 klubova, dva manje u odnosu na prošlu sezonu, nakon što su ekipe dobojske Sloge i Maglaja zamrznule svoj status u Premier ligi zbog katastrofalnih poplava u tim gradovima.

U prvoj fazi natjecanja ekipe će se boriti za prve tri pozicije za nastup u doigravanju za prvaka. Za mjesta u doigravanju najviše šanse se daju ekipama sarajevske Bosne, Izviđača, Konjuha i Čelika.

Četvrta ekipa u borbi za prvaka bit će branitelj naslova - banjalučki Borac, koji će se direktno uključiti u doigravanje, nakon nastupa u regionalnoj SEHA ligi, kao jedini predstavnik BiH.

Novi premijerligaši su povratnici u elitno društvo - visočka Bosna i tuzlanska Sloboda, te Lokomotiva iz Brčkog.

Budući da je prošle sezone Čapljina ispala iz lige, Hercegovina će u najvišem rangu imati samo dva kluba - Izviđač i Zrinjski. I dok će se Ljubušaci boriti za vrh, Mostarcima predstoji neizvjesna borba za ostanak.

Zrinjski u prvom kolu gostuje u Visokom kod Bosne, a susret se igra u subotu u 18 sati.

Parovi 1. kola
Bosna (V) - Zrinjski
Krivaja - Izviđač
Gračanica - Lokomotiva
Sloboda - Prijedor
Derventa - Čelik
Konjuh - Gradačac
Vogošća - Bosna (S)