Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Prvi Hrvat nakon 1996.

Marin Čilić pomeo Berdycha i ušao u polufinale US Opena!

04.09.2014. u 20:52
text

Najbolji hrvatski tenisač, 26-godišnji tenisač iz Međugorja Marin Čilić igrat će polufinale US Opena! Čilić je večeras u tri seta svladao šestog nositelja Tomaša Berdycha (6:2, 6:4, 7:6) i tako je ponovio svoj najveći uspjeh u karijeri – polufinale Grand Slam turnira.

Čiliću je ovo prvi plasman u polufinale US Opena, dosad je igrao među četiri najbolja na Australian Openu, a uz to je prvi Hrvat nakon Gorana Ivaniševića iz 1996. u polufinalu turnira u New Yorku.

Međugorac je protiv Čeha odigrao skoro savršen meč, a za ulazak u finale igrat će protiv Rogera Federera ili Gaela Monfilsa.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Japanac Kei Nishikori.