Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Mostar

Započelo 57. zasjedanje Biskupske konferencije

20.03.2013. u 08:45
text

Redovito 57. zasjedanje Biskupske konferencije BiH (BKBiH) započelo je danas u Biskupskome ordinarijatu u Mostaru.

Konferenciji predsjeda banjolučki biskup mons. dr. Franjo Komarica, a u njezinu radu sudjelovat će svi članovi BKBiH-a i delegati susjednih biskupskih konferencija. Za vrijeme zasjedanja s biskupima će se susresti i novi apostolski nuncij u BiH nadbiskup Luigi Pezzuto.

Tijekom radnog dijela zasjedanja biskupi će se, uz ostalo, osvrnuti na sjednice Stalnog vijeća Biskupske konferencije BiH, a predviđen je i osvrt kardinala Puljića na održane konklave i izbor pape Franje.

Predsjednici svih vijeća i komisija Biskupske konferencije podnijet će izvješća o radu spomenutih tijela, a biskupi će biti upoznati i s radom Nacionalne uprave Papinskih misijskih djela u BiH te s djelovanjem Tajništva i Katoličke tiskovne agencije BKBiH-a. Također, razmotrit će i inicijative na planu povratka Hrvata katolika u BiH.

Radni dio zasjedanja Biskupske konferencije BiH završit će u četvrtak, 21. ožujka, u 12 sati konferencijom za novinare u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Mostaru.